SO SOCIAL
Facebook Youtube Instagram


Jak dobrze rozpocząć dzień? Od kawy

Dodany 12 maja 2017 w dziale CIEKAWOSTKI

Kofeina zapewni nam energię i pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Lubimy jej aromat, lubujemy się w poznawaniu tajników przyrządzania tego trunku i coraz częściej kubek kawy stanowi nieodłączny element naszego codziennego życia.

Trend wychodzenia ze znajomymi na kawę (34%), spotkań z przyjaciółmi właśnie przy kubku tego gorącego napoju nadal w Polsce triumfuje. Coraz częściej zamiast na lunch czy kolację na spotkania biznesowe spotykamy się właśnie w najmodniejszych kawiarniach (6% badanych). Duży wybór rodzaju ziaren kawy czy dodatków w postaci posypek, syropów lub nawet rodzajów mleka pozytywnie wpływa na konsumentów, którzy względem kawy mają coraz większe wymagania.

Latte to ten rodzaj kawy, który lubimy najbardziej! Pije ją 55% Polaków – z dodatkiem mleka i mlecznej pianki decydujemy się na jej spożycie przynajmniej raz w tygodniu. Cappuccino czy espresso to kolejne napoje, po które sięgamy w kawiarniach.

Wydawałoby się, że ranek będzie najpopularniejszą porą na wypicie tego trunku, jednakże Polacy kawę piją najczęściej późnym popołudniem (aż 45%), sprzyja to oczywiście zamówieniu pysznego deseru… Przed pracą kawę wypija tylko 16% Polaków. Poza nią najchętniej zamawiamy ciasta lub ciastka (34%), desery lodowe, przekąski niesłodkie, które zaspokajają mały głód. Oprócz kawy w kawiarniach decydujemy się także na koktajle, herbaty.

Kawę na mieście pijamy przynajmniej raz w tygodniu, niekiedy łapiemy kubek na wynos i dopijamy ją w drodze na spotkanie, uczelnię czy do pracy. Coraz częściej decydujemy się też na różne rodzaje latte np. z mlekiem sojowym, migdałowym. Badania pokazują, że coraz częściej decydujemy się na wybór mleka bez laktozy, na co niewątpliwie ma wpływ obecna moda.

Nie pozostaje Wam nic innego, jak wybrać się do kawiarni SO!COFFEE i zamówić swoją ulubioną i aromatyczną kawę, a do niej koniecznie porcję ciasta… Smacznego!

 

Źródło: Café Monitor 2016, ARC Rynek i Opinia, maj 2016

Dodaj komentarz

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Berry Good Coffee