DSC_0510

Mały przedmiot, a kłopotliwy. Gdzie ją położyć, jak trzymać, czy zjeść nią bitą śmietanę z wierzchu kawy? Sprawdź jak obchodzić się z łyżeczką do kawy.

Po pierwsze łyżeczka zawsze powinna leżeć na spodku. Unikaj odkładania łyżeczki w sposób by jej „główka” leżała na spodku, a trzonek opierał się o stół. Dzięki takiemu ułożeniu nie pobrudzisz stolika.

Czy można zjadać nią bitą śmietanę zdobiącą kawę? W domowym zaciszu, czy podczas niezobowiązującego spotkania z przyjaciółmi takie rozwiązanie przejdzie bez problemu. W innych okolicznościach, jak w przypadku spotkania biznesowego, lepiej nie wykorzystywać jej do takich celów. Najbezpieczniej więc będzie zamówić zwykłą czarną kawę lub taką, która pozbawiona jest bitej śmietany lub mlecznej pianki.

Czy oblizywać łyżeczkę? Absolutnie nie! Chyba, że chcesz być postrzegany za osobę, której brak jest manier. Zasady są proste – używasz łyżeczki do przemieszania kawy, a następnie odkładasz ją na spodek. W żadnym wypadku nie pij kawy z łyżeczką w środku – nie dość że jest to nieeleganckie to jeszcze niebezpieczne dla Twoich oczu.

Co ważne – podczas mieszania kawy nie obijaj łyżeczką ścianek kubka. To zasada, która pewnie była Ci wpajana od najmłodszych lat życia. I jest jak najbardziej aktualna.

Skończyłeś już kawę i chcesz zostawić ją w kubku lub filiżance? Lepiej wybij sobie ten pomysł z głowy. Po zakończeniu celebracji picia kawy, łyżeczkę zawsze odkładaj na spodek. Bo właśnie tam jest jej miejsce.

Źródło: https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wojciech-woclaw/blogi/news-savoir-vivre-co-zrobic-z-lyzeczka-do-kawy,nId,1698346

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.