DSC_0251

Ile razy doskwierało Ci zmęczenie podczas prowadzenia auta? Ile razy próbowałeś przezwyciężyć je napojami energetycznymi z nadzieją, że szybko minie? Czas odstawić sztuczne „wspomagacze” i zaufać temu co naturalne, czyli kawie i krótkiej drzemce po jej wypiciu.

W Instytucie Naukowej Informacji o Kawie, przyszedł czas na podsumowanie wieloletnich badań nad wpływem kawy na ludzki organizm i przedstawienie efektywnych rozwiązań na walkę ze zmęczeniem. Zanim jednak przejdziemy do meritum sprawy, spójrz na statystki związane z korelacją zmęczenia i liczbą wypadków drogowych nim wywołanych.

To, że kofeina zawarta w kawie słynie ze swoich właściwości pobudzających, jest tak oczywiste jak śmierć i podatki. J Niemniej jednak, to właśnie ta cecha ma olbrzymie znaczenie w problemie, z którym zmagało się wielu kierowców. Problem zmęczenia „za kółkiem” nie powinien być bagatelizowany, bo jak pokazują statystyki, to właśnie ono może odpowiadać nawet za 20% wypadków drogowych.  Nie dziwi też fakt, że kierowcy, którzy prowadzą auto i od co najmniej 17 godzin są „na nogach”, dwukrotnie zwiększają swoją szansę na wypadek. Te niepokojące dane pogłębiają wypowiedzi samych zainteresowanych: aż 23% kierowców przyznaje, że odczuwali kiedyś skrajne zmęczenie podczas jazdy, a aż 3% przyznało się do zaśnięcia za kierownicą.

Co więc należy zrobić by nie dać się zmęczeniu i senności za kierownicą? Remedium na te bolączki istnieje! Analiza wielu badań sugeruje, że spośród wielu możliwych sposobów, najlepszym rozwiązaniem jest kawa połączona z krótką drzemką. W związku z tym, że efekt działania kofeiny pojawia się po ok. 20 minutach, idealnie sprawdza się wypicie kawy przed snem.

Zamiast więc walczyć ze zmęczeniem, bądź wypijać kolejne napoje energetyczne, zjedź z drogi, wypij porządną kawę i utnij sobie 30 minutową drzemkę. Jest to tak zwana „power nap”, czyli „energetyczna drzemka”.

 

Źródło: rynekkawy.com.pl

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.