bartek swierkowski

Przed Tobą Bartek. Pasjonat dobrego filmu, muzyki i kawy. W godzinach pracy Szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon” wyróżnionego na tegorocznym festiwalu w Gdyni.

Nie umiem żyć bez…   muzyki. To ona zawsze była najważniejsza. W różnych fragmentach życia różna, ale zawsze naj. I choć dziś niecodziennie uda się nastawić płytę, zawsze coś w głowie gra, zawsze coś nucę. Koncerty, płyty, słuchanie to takie moje powietrze.

Pasja dodaje mi…  blasku i błysku w oku. A pasja to kino. To miejsce szczególne, święte. Tam przenoszę się w inny wymiar, tam obserwuje innych jak reagują oglądając film. Dopiero niedawno odkryłem jakie to szczęście gdy pasją jest pracą. Gdy czeka się chwili, by móc się jej oddać. Aż głupio mi , że nie wszyscy tak mają, by czekać aż wróci się do tej swojej pasji na co dzień.

Moi przyjaciele uważają, że… pewnie uważają, że ich zaniedbuję. I pewnie mają rację. Ale to przez pasję i kompletne się jej oddanie. Mam też nadzieję, że uważają, że można na mnie polegać. To bardzo ważne.

Na kawę umówiłbym się z… Arthurem Foglem. Miałbym wiele pytań.

Energia to… to ludzie, których spotykam codziennie. Gdy rozmawiam z nimi o filmach, o planach DKFu, o letnich koncertach. Energia to trema przed wejściem na scenę gdy rozmawiać mam z ludźmi, których szanuję. Energia to dobry film, kobieta przy której się budzę. Może część z rzeczy o których mówię to wyświechtane frazesy, ale prawdziwe i ponadczasowe

W przyszłości na pewno…  ktoś nagra dobrą płytę, nakręci dobry film, wpadnie na genialny pomysł, mogący uczynić wiele dobrego. Na pewno ktoś go doceni, zapamięta. W przyszłości ktoś zada komuś ważne pytanie, zaparzy pyszną kawę, zakocha się.

Jutro… będzie fajny dzień.

Działam… Tak. Dużo działam. A jak nie działam to mam poczucie, że coś uciekło, że marnuję czas. Dlatego staram si ę jak najwięcej. I nie sobie, a innym, którym moje pasje są bliskie i mam nadzieję dają radość,

Z kawą kojarzy mi się moja dziewczyna. Gdy rano włącza express, gdy przynosi mi filiżankę kawy i pyta czy smaczna. Gdy rozmawiamy, omawiamy i planujemy. A najlepsze jest to, że jutro znów razem napijemy się kawy

Moje ostatnie słowo… oby jeszcze długo nie padło.

Instagram

[instagram-feed]