DSC_0320

Kawa, tuż po wodzie, jest najbardziej popularnym napojem na świecie. Czy w takim razie zdajesz sobie sprawę z tego ile miliardów (!) filiżanek kawy wypijają wszyscy ludzie na świecie? Zjedź niżej, być może nigdy nie obstawiałeś takiego wyniku.

Jak się okazuje każdego roku ziemianie wypijają 400 miliardów filiżanek kawy rocznie!  Wśród liderów jej picia są Skandynawowie – przeciętny Skandynaw spożywa od 12 do 13 kg kawy. Biorąc kraje Skandynawskie pod lupę wychodzi, że roczna dawka kawy na 1 Szweda to 11 kg, a na Fina to już 12 kg.

Dla porównania na przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą przypada zaledwie 2.5kg. Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, a niewiele więcej w Grecji i gorącej Hiszpanii.

We Włoszech, Francji oraz Portugalii średnie spożycie kawy wynosi ok. 5 kg, natomiast w Niemczech czy Belgii jest to już ponad dwukrotnie więcej niż w Polsce, bo 7 kg rocznie.

Uogólniając – statystyczny Polak wypija mniej więcej 1 filiżankę kawy dziennie. Ale co tam statystyki. Przecież my Polacy wiemy lepiej!

Więc… ile kaw dziennie wypijasz Ty? Wpisz swoją liczbę w komentarzu pod artykułem! 🙂

Instagram

[instagram-feed]