OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teoria mówiąca o tym, że kawa może zrobić więcej złego niż dobrego powoli odchodzi do lamusa. Specjaliści medycyny, lekarze oraz naukowcy coraz częściej zalecają włączenie kawy do swojej codziennej diety. Wszystko związane jest z coraz częściej odkrywanymi prozdrowotnymi właściwościami tego jednego z najczęściej pitych naparów na świecie. Wszystko jednak rozgrywa się wokół sposobu picia i parzenia kawy tak, by „wyciągnąć” z kawy to, co ma najlepsze do zaoferowania.

Abyś mógł skorzystać z leczniczych właściwości kawy, trzeba przestrzegać kilku reguł:
1. Unikaj wszelkich substytutów kawy: wyciągi z kawy czy czysta kofeina nie mają tak pozytywnego wpływu na nasze zdrowie jak kawa naturalna w swej najbardziej naturalnej formie.
2. W przeciwieństwie do dość popularnego przekonania – to nie kawa zielona, lecz czarna, mocno palona pozytywnie wpływa na zdrowie.
3. Im kawa jest mocniej palona, tym lepsza dla Twojego zdrowia, ponieważ im intensywniejszy proces palenia ziaren kawy, tym mniejsza zawartość kofeiny. Proces prażenia ziaren kawy powoduje degradację kofeiny ze względu na działanie wysokiej temperatury.
4. To nie wszystko: im kawa czarniejsza, tym bogatsza w antyutleniacze w efekcie procesu dekofeinizacji. Badania dowiodły, że kawa mocno palona jest bogatsza w substancje neuroprotekcyjne niż kawa zielona.
5. Inne badanie dowiodło, że kawa mocno palona jest skuteczniejsza w utrzymaniu odpowiedniego poziomu witaminy E i glutationu w komórkach (dwa niezwykle ważne antyoksydanty) oraz przynosi doskonałe efekty przy odchudzaniu.
5. Należy zaznaczyć, że kawa filtrowana, przygotowana w ekspresie do kawy jest bogatsza w kofeinę niż espresso, ponieważ czas parzenia jest w tym przypadku znacznie dłuższy.
6. Pamiętać należy także, że im drobniej zmielone ziarna, tym więcej kofeiny będzie zawierać kawa.

Podsumujmy. Kawa bogatsza w kofeinę to ta słabo palona, przygotowana w ekspresie przelewowym. Kawa z mniejszą zawartością kofeiny to kawa mocniej palona, grubo mielona i przygotowana w ekspresie ciśnieniowym.

Mówiąc krótko, zwięźle i na temat: Kawa to diety podstawa. A dietę najlepiej praktykować u nas.:)

Źródło: https://www.pocztazdrowia.pl/tego-nie-wiesz-o-kawie/

Instagram

[instagram-feed]