large

W zeszłym roku burmistrz Nowego Jorku znany z walki o ekologię wprowadził zakaz, który uderzył w tych, którzy kochają kawę. Czego dotyczył? Sprawdź niżej!

Michael Bloomberg podczas swojego ostatniego orędzia w 2013 roku wypowiedział wojnę styropianowym kubkom na kawę i innym popularnym pojemnikom na dania na wynos. W efekcie nie są już dostępne w barach i kawiarniach.

Styropianowe opakowania to zmora ekologów. „Są gorsze od karaluchów” – oceniła przewodnicząca rady miasta Nowego Jorku Christine Quinn. Z tą dużą różnicą, że nie ulegają biodegradacji.

Dzięki zakazowi miasto może zaoszczędzić milion dolarów rocznie. Styropianowe opakowania zwiększają koszty recyklingu każdej tony odpadów o 20 dolarów, a to dlatego, że plastikową piankę trzeba oddzielić od pozostałych ulegających degradacji śmieci.

Ale Nowy Jork to nie jedyne miasto w USA, które wprowadziło takie ograniczenie. Jeśli chodzi o ten zakaz to  Nowy Jork jest w tyle za Los Angeles, San Francisco i Seattle, które już jakiś czas temu wprowadziły podobne limity.

Źródło: https://www.expressilustrowany.pl/artykul/812104,usa-nowy-jork-zabroni-sprzedazy-kawy-w-kubkach-styropianowych,id,t.html

Instagram

[instagram-feed]