DSC_0209Wspomnienia to darmowe, wieczne i bezcenne skarby, które podążają z Tobą przez całe życie. Ważne więc, aby każdego dnia dbać o swoją pamięć, by nie stracić żadnej z przeżytych chwil. Odpowiednia dawka kofeiny będzie w tym wypadku najlepszym suplementem diety.

Pismo „Journal of Alzheimers Disease” opublikowało na swoich łamach ciekawe wyniki badań przeprowadzone przez naukowców z University of South Florida. Wynika z nich, że osoby starsze posiadające lekkie zaburzenia pamięci, dzięki spożywaniu 3 filiżanek kawy dziennie skutecznie chronią się przed rozwojem choroby Alzhaimera. Picie kawy jest w stanie zatrzymać procesy chorobowe  oraz zapobiega zapadnięciu na poważne stadium tej uciążliwej dolegliwości.

Badania przeprowadzone zostały na grupie 124 osób w wieku 65-88 lat. Ich analiza pokazała, że początkowy poziom kofeiny we krwi był aż o 51 proc. niższy u osób z łagodnymi zaburzenia poznawczymi, u których w ciągu kolejnych 2-4 lat rozwinęła się demencja, niż u badanych z tymi samymi zaburzeniami, u których zdolności poznawcze nie uległy pogorszeniu. Głównym lub jedynym źródłem kofeiny dla tych osób była kawa.

Zaobserwowaliśmy, że 100 proc. pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, którzy mieli stężenie kofeiny wyższe niż poziom graniczny nie zachorowało na Alzheimera w ciągu kolejnych 2-4 lat obserwacji – twierdzi współautor pracy dr Gary Arendash.

Idąc dalej można stwierdzić, iż umiarkowane ilości kawy z kofeiną są najlepszą opcją dietetyczną mogącą długotrwale chronić przed utratą pamięci związaną z Alzheimerem.

Jeśli więc obawiacie się o pamięć swoich dziadków, zaproście ich do SO!COFFEE na latte Kokosową Wyspę czy latte Kremowe Ciasteczko, które od wczoraj dostępne są w naszych kawiarniach. 🙂

Źródło: https://nauka.newsweek.pl/kawa-chroni-przed-alzheimerem,93890,1,1.html

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.