DSC_0209Wspomnienia to darmowe, wieczne i bezcenne skarby, które podążają z Tobą przez całe życie. Ważne więc, aby każdego dnia dbać o swoją pamięć, by nie stracić żadnej z przeżytych chwil. Odpowiednia dawka kofeiny będzie w tym wypadku najlepszym suplementem diety.

Pismo „Journal of Alzheimers Disease” opublikowało na swoich łamach ciekawe wyniki badań przeprowadzone przez naukowców z University of South Florida. Wynika z nich, że osoby starsze posiadające lekkie zaburzenia pamięci, dzięki spożywaniu 3 filiżanek kawy dziennie skutecznie chronią się przed rozwojem choroby Alzhaimera. Picie kawy jest w stanie zatrzymać procesy chorobowe  oraz zapobiega zapadnięciu na poważne stadium tej uciążliwej dolegliwości.

Badania przeprowadzone zostały na grupie 124 osób w wieku 65-88 lat. Ich analiza pokazała, że początkowy poziom kofeiny we krwi był aż o 51 proc. niższy u osób z łagodnymi zaburzenia poznawczymi, u których w ciągu kolejnych 2-4 lat rozwinęła się demencja, niż u badanych z tymi samymi zaburzeniami, u których zdolności poznawcze nie uległy pogorszeniu. Głównym lub jedynym źródłem kofeiny dla tych osób była kawa.

Zaobserwowaliśmy, że 100 proc. pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, którzy mieli stężenie kofeiny wyższe niż poziom graniczny nie zachorowało na Alzheimera w ciągu kolejnych 2-4 lat obserwacji – twierdzi współautor pracy dr Gary Arendash.

Idąc dalej można stwierdzić, iż umiarkowane ilości kawy z kofeiną są najlepszą opcją dietetyczną mogącą długotrwale chronić przed utratą pamięci związaną z Alzheimerem.

Jeśli więc obawiacie się o pamięć swoich dziadków, zaproście ich do SO!COFFEE na latte Kokosową Wyspę czy latte Kremowe Ciasteczko, które od wczoraj dostępne są w naszych kawiarniach. 🙂

Źródło: https://nauka.newsweek.pl/kawa-chroni-przed-alzheimerem,93890,1,1.html

Instagram

[instagram-feed]