2013-07-26_081821

Musicie wiedzieć, że o wiele bardziej lubię lato niż zimę.

Ale takich upałów, jak te ostatnio, cytując klasyka: nie zniesę!

Postanowiłam wybrać się więc w miejsce, które – tak między nami – ukoi nie tylko ciało, ale i ducha. A może nawet i przede wszystkim…

Błądząc po stolicy, ale tylko pozornie, bo jak każdy uzależniony, szukałam zaspokojenia, co w moim przypadku wiąże się z wielką Latte, tradycyjnie już więc, zajrzałam do SO!COFFEE.

Pierwszy łyk idealnie zaparzonej kawy i od razu poczułam się lepiej. Na tyle, że przez moją głowę zaczął przetaczać się kawałek Łony na archaicznym nieco bicie „ Kawa”.

Kojarzycie czy bierzecie 3 nutki? 😉

Mając już kawę i nie mogąc uwolnić się od tego muzycznego arcydzieła, postanowiłam iść tam, gdzie słońce nie dochodzi. Serio. Nie ma w tym przenośni. Nie kojarzcie sobie.

A tam gdzie brak słońca, na pewno muszą być drzewa. A tam gdzie drzewa, raczej jest i park. A tam, gdzie jest park, są komary. A nie… za daleko! Powiedzmy, że jestem i ja.

Z wrodzoną sobie ciekawością, a nawet przyrodniczym wścibstwem, szlaja… zwiedzałam najróżnistsze zakamarki Pola Mokotowskiego, których najstarsi górale mogą już nie pamiętać.

Z moim niekwestionowanym szczęściem, udało mi się spotkać również miejskie legendy, które zawsze uraczą przemiłą opowiastką. Ta
z kolei okazała się tym bardziej wartościowa, że możliwa do wykorzystania przy niniejszej notatce. Jak się okazało, a czego nie wiedziałam (przyznaję się bez bicia, ale nie powtarzajcie dalej) mieściło się tu dawniej 200 hektarowe lotnisko, które przechodziło szereg modyfikacji.

Nie to jest jednak najciekawsze bo jak się domyślam, nie historia lotnictwa Was pasjonuje. A przynajmniej nie wszystkich.

Jeśli jednak Waszą pasją, w równie mocnym stopniu, co moją jest spokój, proponuję bardziej ustronne miejsca bo takie można znaleźć absolutnie wszędzie.

Instagram

[instagram-feed]