Green-coffee-beans-in-bag

Źródło: https://galleryhip.com/raw-coffee-beans.html

Nie dziwi nas wcale, że najlepszą kawą wspomagającą odchudzanie jest właśnie zielona kawa. W końcu zielony, to kolor „zdrowego jedzenia” i aktywnego stylu życia. 🙂 Można rzec, że kawa to istny „multiinstrumentalista” w dziedzinie właściwości. Czarna – pobudza, a zielona spala to, co niepotrzebne.

W zielonej kawie wszystko skupia się na jej ziarnach. Swój kolor zawdzięcza ziarnom,  których obróbka zakończyła się jeszcze przed procesem palenia. Dodatkowo ziarna nie są poddane zabiegom termicznym ani fermentacji. Dzięki temu, że wysoka temperatura nie przeniknęła do ich wnętrza, zachowały pewne właściwości.

Za odchudzanie odpowiedzialny jest kwas chlorogenowy, który znajduje się w ziarnach. Kwas obniża ilości cukru wchłanianego w przewodzie pokarmowym. Prowadzi to do zmuszenia organizmu do korzystania z nagromadzonych wcześniej zapasów.

Kwas chlorogenowy znajdziesz nie tylko w kawie, ale również suszonych śliwkach, owocach kakaowca, głogu i w pokrzywie.

Być może na naszych oczach rodzi się jeden z najskuteczniejszych, naturalnych środków wpierających walkę z otyłością. Jednak na oficjalne potwierdzenia trzeba jeszcze poczekać. Nad skutecznością kawy nadal prowadzone są badania ponieważ jej działanie nie jest do końca potwierdzone– nie wiadomo wciąż, czy efekt jest trwały i czy można polecać taki sposób odchudzania. Należy pamiętać, że  zielona kawa jest tylko suplementem diety – nie zastępuje związków odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Nie trzeba natomiast w ogóle się jej obawiać. Pewne jest, że pita w umiarkowanych ilościach nie zaszkodzi. 🙂

Źródło: https://www.poradnikzdrowie.pl/diety/suplementy/zielona-kawa-odchudzajacy-kwas-chlorogenowy-w-zielonej-kawie_40981.html

Instagram

[instagram-feed]