slide2

Oprócz odległości jaka dzieli Chiny a Europę, dzieli nas również podejście do kuchni i spożywanych potraw. Jakie różnice widoczne są w sposobie picia kawy? Sprawdź!

Czy wiesz jak wyglądają jaskółcze gniazda? A czy wiesz jak smakują dodane do kawy? Jeśli chciałbyś się przekonać to zapraszamy do Chin. J Jaskółcze gniazda cenione są za smak oraz… zbawienny wpływ na męską potencję. Oprócz tego podobno łagodzą problemy trawienne oraz wzmacniają system odpornościowy.

Ich nazwa jest trochę myląca, uogólniona. Faktycznie nie chodzi o konstrukcję z patyków, lecz o gniazdo zbudowane ze śliny, która zastyga pod wpływem kontaktu z powietrzem. Chociaż trudno w to uwierzyć, jaskółcze gniazda są jednym z najdroższych produktów spożywczych, osiągających cenę nawet do 2.500 dolarów za kilogram.

Skoro coś jest drogie i można dodać to do zupy czy ciasteczek, to można to dodać także do kawy, a następnie zażądać za nią bardzo wysokiej ceny – taki był zapewne zamysł, który doprowadził do powstania kawy z dodatkiem jaskółczych gniazd. Lee Kong Heng, przewodniczący Malezyjskiej Federacji Handlu Jaskółczymi Gniazdami, ma nadzieję, że działania marketingowe zachęcą młodych, zamożnych i zainteresowanych zdrowym stylem życia klientów na całym świecie od wypróbowania smaku jaskółczych gniazd.

Tym sposobem Twoja ulubiona Yirgacheffe z jaskółczym gniazdem kosztuje „ jedyne” 20 euro.

Czy mimo tej ceny chciałbyś jej spróbować?

 
Źródło: https://www.rynekkawy.pl/a289/kolejny_zly_pomysl_na_kawe

Instagram

[instagram-feed]