+++

Praca, obowiązki, znajomi, korki, kolejki – każdego dnia napotykasz tysiące sytuacji, które mogą wyprowadzić Cię z równowagi. Ale keep calm – jeśli lubisz pić kawę, a do tego jesteś kobietą to poradzisz sobie ze wszystkim, co Cię złości i irytuje.

Brytyjscy naukowcy z Journal of Applied Social Psychology, zebrali grupę 64 kobiet i mężczyzn, a następni e połączyli ich w jednopłciowe pary. Każda z nich miała za zadanie przeprowadzić negocjacje, ułożyć puzzle i poćwiczyć pamięć. Połowie par podano kawę bezkofeinową, reszcie zwykłą.

Okazało się, że rezultaty uzyskane przez mężczyzn, którzy wypili kawę z kofeiną były o wiele gorsze niż te osiągnięte przez kobiety. Potrzebowali średnio 20 sekund więcej na wykonanie każdego z zadań. Kobiety, które przed badaniami dostarczyły kofeinę do swojego organizmu poradziły sobie np. z puzzlami o 100 sekund szybciej niż ich koleżanki, które nawodniły się kawą bezkofeinową.

Czyli jednak to nieprawda, że mężczyźni mają łatwiej w życiu. 😉

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.