sc26

O kawie można pisać poematy, wiersze i piosenki. Ukazywać jej wyjątkowość na obrazach i zdjęciach. Można też dać jej angaż w filmie, tym samym budując ciekawe wątki, epizody i postaci. Przed Tobą trzy filmy, gdzie kawa ma jedną z głównych ról!

Śniadanie u Tiffany’ego (1981)
Klasyczna scena, w której Audrey Hepburn stoi przed wystawą biżuterii z kubkiem kawy i croissantem w ręku przeszła do historii. Kawa nie pełni w niej najważniejszej roli, ale bez niej nic nie byłoby takie, jakie być powinno. Co więcej, główna bohaterka określana jako reprezentantka „kawowej społeczności” (ang. Café Society). Café society to określenie ludzi, którzy zbierali się w modnych kafejkach i restauracjach Nowego Jorku, Paryża i Londynu w ostatnich latach XIX wieku.

Pulp Fiction (1994)
Po Quentinie Tarantino spodziewać można się wszystkiego. W tej czarnej komedii reżyser nie zapomniał również o tym, aby jego bohaterowie lubowali się w kawie. W wybranej przez nas scenie John Travolta i Samuel L. Jackson, spokojnie sączą sobie kawę w kuchni i delektują się jej wspaniałym smakiem, chociaż więcej uwagi w tym momencie powinni poświęcić na ukrywanie dowodów zbrodni.

Amelia (2001)
Wybór tego filmu jest wręcz oczywisty. Amelia, tytułowa bohaterka, pracuje w jednej z paryskich kawiarni, gdzie codziennie stara się uszczęśliwić swoich klientów. By zdobyć serce jednego z nich, oblewa go kawą. Jak się okazuje, skutecznie. 🙂

Filmów, w których można odnaleźć wątek kawy jest wiele, my skupiliśmy się na tych najbardziej znanych. O jakie tytuły uzupełniłbyś naszą listę? Czekamy na propozycje w komentarzach.

Źródło: https://www.przyjacielekawy.pl/kawa-i-kino-slynne-filmy-zwiazane-z-kawa

Instagram

[instagram-feed]