Gorące miesiące to idealny okres do spróbowania jednego z letnich napojów, które znajdują się w menu SO! COFFEE. Zebraliśmy dla Was kilka ciekawostek o naszych dwóch wakacyjnych propozycjach.

Yerba mate

Pewnie większość z Was kojarzy zwyczajowy sposób picia Yerba mate – naczynie wykonane z tykwy i bombilla. A co kryje się pod tą nazwą? Napój przygotowywany z listków oraz gałązek Ostrokrzewu paragwajskiego. To drzewo, które jest wiecznie zielone, a rośnie w Argentynie, Brazylii, Paragwaju i Urugwaju. Z tego rejonu trafia nawet do najdalszych miejsc, gdyż Yerba mate jest niezwykle popularne i doceniane na całym świecie.

Yerba mate ma przydatne na co dzień właściwości pobudzające, oczyszczające oraz wzmacniające, dzięki czemu cieszy się popularnością nie tylko ze względu na smak. Określa się ją nawet jako zdrowszy zamiennik kawy, dlatego sprawdza się w momencie zmęczenia.

Lubicie Yerba mate lub macie ochotę skosztować nowego smaku – zapraszamy do SO! COFFEE J

Rooibos

Czerwonokrzew afrykański – tak inaczej określa się Rooibos. Już sama nazwa zdradza kontynent, skąd pochodzi ta roślina i na którym wzrasta ona w promieniach słońca. Osiąga ona nawet 1,5 m, a uprawiana jest w Górach Cedar (RPA).

Herbata Rooibos pozbawiona jest środków konserwujących oraz barwników – dzięki czemu czaruje naturalnym smakiem. Pełna aromatu i z odpowiednią dawką słodyczy pozostaje łagodna bez względu na okres parzenia.

Nie jest to zwykła herbata – w wielu miejscach uznawana jest po prostu za lekarstwo. Jej właściwości przydają się również przy wielu schorzeniach, jak bóle głowy, nerwowość, problemy trawienne czy choroby skóry. Poprawia przemianę materii i jest też pomocnikiem w walce z procesami starzenia.

Kiedy najlepiej pić Rooibos? Cały dzień – w ciągu dnia doda energii, a wieczorem przyniesie upragniony spokój. Skusicie się na Rooibos Chai z SO! COFFEE?

Instagram

[instagram-feed]