pokolenie

Osławieni amerykańscy naukowcy znowu postanowili przebadać temat,  jakim jest picie kawy i wrócić do świata z nowymi wnioskami. Tracy Ging wraz ze swoimi współpracownikami przeprowadziła analizę na amerykanach, by sprawdzić jakie mają podejście do kawy.

The Specialty Coffee Association of America (SCAA) opublikowało nagranie wystąpienia Tracy Ging, poświęconego analizie pokoleniowej amerykańskich miłośników kawy. Jak się okazało, coraz wcześniej następuje kawowa 'inicjacja' – kiedyś kawę zaczynało się pić w wieku ok. 19 lat, obecnie po kawy regularnie sięgają już piętnastolatkowie. Coraz częściej kawa jest konsumowana poza domem: przedstawiciele grupy wiekowej 18-35 jest dwa razy częściej piją kawę na mieście, niż w zaciszu swojego mieszkania.

W Polsce to zjawisko jest również widoczne. Wpływa na to ma gwałtowna zmiana dostępności kawy w naszym kraju, która dokonała się w ciągu ostatnich 25 lat. Łatwo też zobaczyć, jaka grupa wiekowa dominuje w kawiarniach. Moda na kawiarnie sieciowe wśród młodzieży przekłada się również na obniżający się wiek inicjacji kawowej – wizyta w SO!COFFEE 🙂 jest dla wielu młodych osób naturalnym sposobem spędzania czasu.

A wyjście do kawiarni nie musi się wiązać wyłącznie z piciem kawy. Tak jak na przykład w SO!COFFEE możecie spróbować świeżo wyciskanych soków, lemoniad, mrożonej czekolady, zjeść gofra lub lody Furore!.

To jak, kiedy ostatnio u nas byliście? Wpiszcie w komentarzu!

Instagram

[instagram-feed]