Screenshot_2016-11-10-09-51-24-1New York, New York… śpiewał Frank Sinatra. W końcu i nam trafiła się okazja do odwiedzenia Big Apple – stolicy mody, finansów, kultury, a co najważniejsze – miasta, w którym nie można sobie wyobrazić życia bez kawy.

W podróż wyruszyliśmy bezpośrednio do NYC z Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie oczekiwanie na 8-godzinny lot umiliła nam wizyta w SO! COFFEE.

7

W Nowym Jorku spędziliśmy kilka dni, jednak nawet gdybyśmy byli tam kilka tygodni, i tak byłoby to za krótko. Mawia się, że Nowy Jork to miasto, które nigdy nie śpi. Potwierdzamy to w 100%. W NYC każdy odnajdzie coś dla siebie i nie ma czasu na nudę. Oczywiście sztandarowym punktem pierwszej wizyty w mieście jest zobaczenie tak topowych atrakcji turystycznych, jak Times Square, Central Park, Wall Street, The Empire State Building, Statua Wolności. Chociaż ta ostatnia to chyba jedyne „rozczarowanie” podczas całego wyjazdu. Wyobrażaliśmy sobie górujący nad miastem olbrzymi pomnik, a to „tylko” kilkudziesięciometrowa statua. Ale i tak warto przekonać się, jak wygląda na żywo i wyrobić sobie samemu opinię 🙂

Paramount_Building_11

9

6

5

3

No i oczywiście warto odwiedzić NYC dla kawy – rzadko można spotkać nowojorczyka bez kubka w dłoni. Odwiedziliśmy mnóstwo lokalnych knajp, z czego najbardziej nietypową było „Saturday NYC”. To w zasadzie sklep z ubraniami i deskami do surfowania, ale podają kawę, którą wypiliśmy na kultowym patio. A pojechaliśmy tam oczywiście yellow cab – jedną z atrakcji Nowego Jorku!

4

Aż żal było wracać 🙂

Instagram

[instagram-feed]