Screenshot_2016-11-10-09-51-24-1New York, New York… śpiewał Frank Sinatra. W końcu i nam trafiła się okazja do odwiedzenia Big Apple – stolicy mody, finansów, kultury, a co najważniejsze – miasta, w którym nie można sobie wyobrazić życia bez kawy.

W podróż wyruszyliśmy bezpośrednio do NYC z Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie oczekiwanie na 8-godzinny lot umiliła nam wizyta w SO! COFFEE.

7

W Nowym Jorku spędziliśmy kilka dni, jednak nawet gdybyśmy byli tam kilka tygodni, i tak byłoby to za krótko. Mawia się, że Nowy Jork to miasto, które nigdy nie śpi. Potwierdzamy to w 100%. W NYC każdy odnajdzie coś dla siebie i nie ma czasu na nudę. Oczywiście sztandarowym punktem pierwszej wizyty w mieście jest zobaczenie tak topowych atrakcji turystycznych, jak Times Square, Central Park, Wall Street, The Empire State Building, Statua Wolności. Chociaż ta ostatnia to chyba jedyne „rozczarowanie” podczas całego wyjazdu. Wyobrażaliśmy sobie górujący nad miastem olbrzymi pomnik, a to „tylko” kilkudziesięciometrowa statua. Ale i tak warto przekonać się, jak wygląda na żywo i wyrobić sobie samemu opinię 🙂

Paramount_Building_11

9

6

5

3

No i oczywiście warto odwiedzić NYC dla kawy – rzadko można spotkać nowojorczyka bez kubka w dłoni. Odwiedziliśmy mnóstwo lokalnych knajp, z czego najbardziej nietypową było „Saturday NYC”. To w zasadzie sklep z ubraniami i deskami do surfowania, ale podają kawę, którą wypiliśmy na kultowym patio. A pojechaliśmy tam oczywiście yellow cab – jedną z atrakcji Nowego Jorku!

4

Aż żal było wracać 🙂

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.