PIJ KAWĘ

Jesień. Zimno, szaro i ponuro. W sam raz na wprowadzenie się w stan marazmu i depresji… BZDURA! Wystarczy, że będziesz pić kawę, a żadne smutki Cię nie dopadną. Nie kręć nosem, sami sobie tego nie wymyśliliśmy. 🙂

Dobrze wszystkim znani i osławieni na cały świat amerykańscy naukowcy z Harvardzkiej Szkoły Medycznej są przekonani, że kofeina korzystnie wpływa na chemię naszego mózgu, odpowiedzialną za dobre samopoczucie. Potwierdzają to badania, które przeprowadzili wśród 50.739 kobiet (sic!!), nieprzejawiających żadnych oznak depresji. Badania zajęły im dekadę, a wyniki okazały się rewolucyjne!

Wyszło na to, że u kobiet spożywających  4 lub więcej filiżanek kawy dziennie, ryzyko zachorowania na depresję spadło aż o 20%, a u tych pijących od 2 do 3 filiżanek ryzyko było mniejsze o 15% w stosunku do pań niepijących kawy lub pijących 1 filiżankę dziennie.

Wszystkiego należy upatrywać w „magicznym” działaniu kofeiny, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i blokuje związki powodujące stany zapalne.

Do tych pozytywnych informacji zostaje dopowiedzieć tylko jedno: PIJ KAWĘ I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY! 🙂

Instagram

[instagram-feed]