DSC_0144

Pić kawę czy nie pić – oto jest pytanie, które od lat zadają sobie naukowcy badający skutki picia kawy. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto uwzględnić ją w swoim codziennym jadłospisie.

Po pierwsze: Kawa wpływa na cały organizm
Kawa to bogate źródło antyoksydantów: kwasu chlorogenowego i kawowego, uważanych za wyjątkowo silne przeciwutleniacze. To one neutralizują wolne rodniki, wzmacniają Twoją odporność i chronią Cię przed różnego rodzaju chorobami.

Po drugie: Kawa poprawia kondycję Twojej twarzy
Maseczka z kawy poprawia ukrwienie, napina i działa delikatnie rozjaśniająco, co w efekcie sprawia, że twarz wygląda na promienną i wypoczętą. Kosmetyk możesz zrobić własnoręcznie – wystarczy, że nałożysz na buzię kilka łyżeczek kawowych fusów.

Po trzecie: Kawa poprawia kondycję włosów
Kawa  to skuteczny w działaniu składnik odżywki czy maseczki do włosów. Podobnie jak w przypadku tej do twarzy, możesz zrobić ją sam. W tym celu zmieszaj 3 łyżki Twojej odżywki do włosów, 3 łyżki zaparzonej kawy, 3 łyżki miodu oraz łyżkę oleju. Nałóż gotową maseczkę na włosy. Puszystość i miękkość gwarantowana.

Po czwarte: Kawa likwiduje cellulit
Kawa to składnik wielu kremów antycellulitowych i peelingów. Mielona kawa jest o wiele drobniejsza niż kryształki cukru czy ziarenka piasku. Dzięki temu jej działanie jest delikatniejsze dla skóry. Gładkie, zdrowe i jędrne ciało – to efekt, który uzyskasz stosując kosmetyki zawierające kawę.

Po piąte: Kawa chroni Twoje zęby
Czy zdarza Ci się nie umyć rano zębów? Na pewno byłeś kiedyś w takiej sytuacji. Jeśli zapomnisz o swojej szczoteczce sięgnij po ziarenko kawy i je rozgryź. Ograniczy ono ilość bakterii, powodujących próchnicę. Tę tezę potwierdziły wyniki badań przeprowadzonych jaki czas temu w Stanach Zjednoczonych, tym samym umacniając przekonanie o skuteczności praktyki stosowanej już w XVII wieku. Wtedy to napar z kawy służył jako płukanka odświeżająca do ust.

Po szóste: Kawa zmniejsza obrzęk oczu
Walczysz z sińcami pod oczami, ale dotychczasowe kremy nie przynoszą Ci ulgi? Zmieszaj kawowe fusy z wazeliną, nałóż mieszankę pod oczy na kilka minut i pożegnaj się z ich obrzękiem i zaczerwienieniem.

Po siódme: Kawa ułatwia oddychanie
Wypij kawę kiedy jest Ci słabo albo masz duszności! Kofeina ułatwia oddychanie, ponieważ rozszerza oskrzela i zmniejsza zmęczenie mięśni oddechowych.

Po ósme: Kawa stymuluje umysł
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle wypij kawę i pozytywnie nastrój się. 😉 Ten rym w tym przypadku jest jak najbardziej prawdziwy. Kofeina to jeden z najbardziej znanych i najczęściej używanych środków psychotropowych. Poprawia nastrój, ale zmniejsza też stany depresyjne.

Nie pytaj więc co możesz zrobić dla kawy, tylko co kawa może zrobić dla Ciebie. 🙂

Źródło: https://vumag.pl/pielegnacja/8-powodow-dla-ktorych-warto-byc-kawoszem,62981,strona,3.html

Instagram

[instagram-feed]