pstrąg

Wędkarstwo – dla jednych brzmi nudno, dla innych (jak dla Rafała) to sport pełen emocji.  Rafał na co dzień pracuje w SO!COFFEE, ale tylko gdy znajduje wolną chwilę  łapie za wędkę i wyrusza w podróż nad rzekę by łowić tylko najlepsze okazy ryb, jakie zapełniają akweny. Poznajcie Rafała!

Nie umiem żyć bez…
Tlenu i wody oraz węglowodanów, białek i tłuszczyJ Ale tak naprawdę najważniejsza jest dla mnie rodzina –  moja córka Antonina i żona Marta w równorzędnej konfiguracji. To  one obecnie są moim centrum wszechświata. Oczywiście nie potrafiłbym żyć bez poczucia wolności, co bezpośrednio wpływa na rozwijanie moich pasji i bez kubka gorącej Latte –  ale to „oczywista oczywistość”.

Pasja dodaje mi…
Energii, poczucia totalnego spełnienia, bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Czy jest to snowboard czy wędkarstwo, które obecnie w chwilach wolnych absorbuje mnie całkowicie. Uwielbiam planować wyprawy i odkrywać nieznane mi wcześniej rejony, nowe łowiska – jeziora, rzeki.  Zatopić się gdzieś w totalnej głuszy, gdzie komórka nie ma zasięgu, stać w deszczu, w pokrzywach otoczony rojem komarów i czekać… na to jedno, jedyne branie salmo trutta fario.

Moi przyjaciele uważają, że…
Jestem szalony.  Dlaczego tak myślą? Stanie w wodzie po pas, kiedy temperatura powietrza oscyluje około 0 stopni Celsjusza gdy ręce drętwieją z zimna, a twarz jest smagana poziomo padającym deszczem nie należy do ulubionych czynności większości ludzi. A do tego dochodzi jeszcze łowienie ryb, które po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, wypuszczam z powrotem.  Ale na szczęście w tym gronie mam podobnych do siebie szaleńców. 🙂

RW3

Na kawę  umówiłbym się z…
Chrisem Bradshaw, a po kawie wyskoczyłbym z nim na deskę i pojeździł  na Bear Mountain. Latem poszukalibyśmy pstrągi w potokach Gór Skalistych.

Energia to…
Prędkość do kwadratu i wyjazdy z przyjaciółmi na ryby. Energii dodaje mi zaszycie się nad rzeką, przedzieranie przez bagna, krzaki  – i tak przez 12 godzin. Następnie krótki odpoczynek z kubkiem kawy i dalsze eksplorowanie znanych mniej lub bardziej rejonów. Po takiej wyprawie jestem całkowicie spełniony, a w drodze powrotnej do domu zaczynam planować kolejną wyprawę.

W przyszłości na pewno…
Pojadę na Półwysep Kolski zmierzyć się z olbrzymimi łososiami, a wcześniej do Szwecji  złowić metrowego  szczupaka. I jeszcze Finlandia gdzie chciałbym tropić pstrągi w koski.

zatoka gda 2

Jutro…
Kolejny dzień pełen wyzwań, czy to w pracy, czy może gdzieś nad rzeką… A może tym razem Morze.

Działam…
Szybko. Nie lubię stagnacji, zawsze musi się coś dziać. Jak zbyt długo jest za cicho to wiem, że córka już coś wykombinowała. 🙂

rzeka

Z kawą …
Zawsze jest przyjemnie. Szczególnie gdy zapuszczam się myślami w meandry zadumy kiedy przed oczami mam jeden obraz – dom z werandą na rzeką Wdą, godzina 5:15, aromat świeżo zaparzonej kawy unosi się w powietrzu, a ja trzyma kubek z tym gorącym napojem, siedzę na tej werandzie i rozmyślam co by dzisiaj robić…

Moje ostatnie słowo…
Nie zostało jeszcze powiedziane. Zanim jeden plan zostanie zrealizowany pojawiają się dwa kolejne…

 

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.