Chyba nie ma na świecie drugiego takiego napoju, który smakosze otaczaliby takim kultem jak kawę. Gloryfikuje się ją na różne sposoby – od codziennego zwyczaju picia jej na rozpoczęcie dnia, poprzez spotkania z przyjaciółmi w kawiarniach, aż po bycie ostatnią deską ratunku przy wymagających zaangażowania umysłowego zadaniach. 🙂

KAWKA BLOG

Jak wiadomo, picie kawy jest na tyle mocno zakorzenione w kulturze, że otrzymało własny termin, czyli coffee culture.  Wystarczy spojrzeć na cały wachlarz filmów i seriali, których bohaterowie nie wyobrażają sobie życia bez przynajmniej jednej filiżanki dziennie. Wniosek jest więc prosty – nic tak nie inspiruje twórców jak wasz ulubiony napój! 🙂 Zobaczcie nasze krótkie zestawienie najfajniejszych filmów i seriali, które warto oglądać wyłącznie z kawą w dłoni:

1. Miasteczko Twin Peaks

twin peaks_1

Ktoż z nas nie oglądał tego kultowego serialu? Nie ma drugiego tak klimatycznego miejsca w historii srebrnego ekranu jak Twin Peaks, w którym specyficzny humor przeplata się z aurą tajemniczości i grozy. A wśród tego wszystkiego – agent specjalny Dale Cooper. Pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy po przypomnieniu sobie tej postaci, to oczywiście kawa w towarzystwie nieodłącznych donutów! Dale Cooper miał w zwyczaju codziennie rano rozpoczynać dzień od kubka czarnej, świeżo parzonej, mocnej kawy, a jeśli urzekała go smakiem, to nie omieszkał okazywać swego zachwytu zarówno w hotelu The Great Northern, jak i w należącym do Normy Jennings Double R Diner (słynącego również ze wspaniałych ciast z wiśniami).

2. Dziewczyny

DZIEWCZYNY

W Nowym Jorku, a zwłaszcza w okolicach Greenpoint, co parę kroków można trafić na klimatyczne miejsca, w których zapomnicie o całym świecie, by oddać się piciu kawy i przegryzaniu jej pysznymi, niepowtarzalnymi przekąskami. Bohaterki serialu Leny Dunham znalazły swoje miejsce i jest nim Cafe Grumpy – to właśnie tam poznaliśmy Hannah i jej przyjaciółki. Nie jest to tylko miejsce stworzone wyłącznie na potrzeby serialu, bowiem funkcjonuje (i ma się dobrze!) również poza planem zdjęciowym. Kawa w Grumpy Cafe towarzyszyła bohaterkom, które udawały się do miejsca pracy Raya, by przemyśleć swoje życie i poszukać rozwiązań na trapiące je rozterki.

3. Stranger Things

Strangerthings

Najnowszy serialowy przebój Netflixa, oprócz sentymentalnej wycieczki widza do położonego w Ameryce lat 80. miasteczka Hawkins, paranormalnych zjawisk i uroczych bohaterów, proponuje przede wszystkim bez reszty wciągającą historię. Pod tym względem jedną z ciekawszych postaci jest komendant Jim Hopper, odgrywający kluczową rolę zwłaszcza w końcowych sekwencjach pierwszego sezonu. Borykający się z traumatycznymi wspomnieniami mężczyzna zwykł mawiać, że „Mornings are for coffee and contemplation” – nie sposób się z nim nie zgodzić, zwłaszcza że kawa i tu stanowiła nieocenione towarzystwo w coraz bardziej zagmatwanym śledztwie.

A jakie są wasze ulubione seriale z kawą i kawiarniami w tle? 🙂

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.