Chyba nie ma na świecie drugiego takiego napoju, który smakosze otaczaliby takim kultem jak kawę. Gloryfikuje się ją na różne sposoby – od codziennego zwyczaju picia jej na rozpoczęcie dnia, poprzez spotkania z przyjaciółmi w kawiarniach, aż po bycie ostatnią deską ratunku przy wymagających zaangażowania umysłowego zadaniach. 🙂

KAWKA BLOG

Jak wiadomo, picie kawy jest na tyle mocno zakorzenione w kulturze, że otrzymało własny termin, czyli coffee culture.  Wystarczy spojrzeć na cały wachlarz filmów i seriali, których bohaterowie nie wyobrażają sobie życia bez przynajmniej jednej filiżanki dziennie. Wniosek jest więc prosty – nic tak nie inspiruje twórców jak wasz ulubiony napój! 🙂 Zobaczcie nasze krótkie zestawienie najfajniejszych filmów i seriali, które warto oglądać wyłącznie z kawą w dłoni:

1. Miasteczko Twin Peaks

twin peaks_1

Ktoż z nas nie oglądał tego kultowego serialu? Nie ma drugiego tak klimatycznego miejsca w historii srebrnego ekranu jak Twin Peaks, w którym specyficzny humor przeplata się z aurą tajemniczości i grozy. A wśród tego wszystkiego – agent specjalny Dale Cooper. Pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy po przypomnieniu sobie tej postaci, to oczywiście kawa w towarzystwie nieodłącznych donutów! Dale Cooper miał w zwyczaju codziennie rano rozpoczynać dzień od kubka czarnej, świeżo parzonej, mocnej kawy, a jeśli urzekała go smakiem, to nie omieszkał okazywać swego zachwytu zarówno w hotelu The Great Northern, jak i w należącym do Normy Jennings Double R Diner (słynącego również ze wspaniałych ciast z wiśniami).

2. Dziewczyny

DZIEWCZYNY

W Nowym Jorku, a zwłaszcza w okolicach Greenpoint, co parę kroków można trafić na klimatyczne miejsca, w których zapomnicie o całym świecie, by oddać się piciu kawy i przegryzaniu jej pysznymi, niepowtarzalnymi przekąskami. Bohaterki serialu Leny Dunham znalazły swoje miejsce i jest nim Cafe Grumpy – to właśnie tam poznaliśmy Hannah i jej przyjaciółki. Nie jest to tylko miejsce stworzone wyłącznie na potrzeby serialu, bowiem funkcjonuje (i ma się dobrze!) również poza planem zdjęciowym. Kawa w Grumpy Cafe towarzyszyła bohaterkom, które udawały się do miejsca pracy Raya, by przemyśleć swoje życie i poszukać rozwiązań na trapiące je rozterki.

3. Stranger Things

Strangerthings

Najnowszy serialowy przebój Netflixa, oprócz sentymentalnej wycieczki widza do położonego w Ameryce lat 80. miasteczka Hawkins, paranormalnych zjawisk i uroczych bohaterów, proponuje przede wszystkim bez reszty wciągającą historię. Pod tym względem jedną z ciekawszych postaci jest komendant Jim Hopper, odgrywający kluczową rolę zwłaszcza w końcowych sekwencjach pierwszego sezonu. Borykający się z traumatycznymi wspomnieniami mężczyzna zwykł mawiać, że „Mornings are for coffee and contemplation” – nie sposób się z nim nie zgodzić, zwłaszcza że kawa i tu stanowiła nieocenione towarzystwo w coraz bardziej zagmatwanym śledztwie.

A jakie są wasze ulubione seriale z kawą i kawiarniami w tle? 🙂

Instagram

[instagram-feed]