w1

Poznań ma to do siebie, że po pierwszej wizycie wiesz, że będziesz chciał tam znowu wrócić.  Po ostatniej wycieczce, o której przeczytasz tu, postanowiliśmy poszwędać się po wizytówce Stolicy Wielkopolski, jaką jest Stary Browar. Szczególnie, że znajduje się w nim kawiarnia SO!COFFEE.

Stary Browar  powstał na bazie dawnego Browaru Huggera – ponad stuletniej nieruchomości, której początki sięgają 1844r. Po swojej burzliwej historii związanej z wojnami światowymi, kiedy to Stary Browar został „zapomniany”, w 2002 roku ruszyła jego odbudowa.

Wchodząc do Starego Browaru na myśl nasuwa się jedno słowo – eklektyzm. To nie jest zwykła galeria handlowa, to również galeria sztuki.

w2

w3

w4

w5

Przeszklone dachy, bezpośrednie wyjścia na patio i do parku sprawiają, że oprócz robienia tu zakupów, napicia się kawy czy wypadu na obiad, możesz też w nim odpocząć.

w6

w7

w8

w9

w10

w11

Po wizycie w Starym Browarze nasuwa się nam tylko jedna myśl – w nim poczujesz się jak ktoś wyjątkowy. Cisza, spokój i otoczenie sprawiają, że wcale nie będziesz chciał  go opuszczać. A my chętnie do niego wrócimy… Chociażby po to, aby napić się w nim kawy w SO!COFFEE. 🙂

Ale jeśli Ty jeszcze w nim nie byłeś, nie zapomnij dodać go do listy miejsc, które warto odwiedzić.

Instagram

[instagram-feed]