84834197480949.4EXeigpGhPkWP20nt00M_height640
Na temat kawy krąży wiele faktów i mitów. Które z nich są prawdziwe, a w które nie warto wierzyć? Specjalnie dla Ciebie obalamy trzy najpopularniejsze mity dotyczące kawy. Sprawdź!

MIT NR 1

Krążą plotki, że kofeina zawarta w kawie uzależnia. Nic z tego. Z pełną odpowiedzialnością obalamy ten mit. Codzienne picie kawy to nawyk, a nie uzależnienie. Organizm nie domaga się zwiększania jej dawki. Jeżeli przestaniemy pić kawę możemy czuć się senni lub skarżyć się na bóle głowy, ale te dolegliwości utrzymają się tylko przez kilka dni.

MIT NR 2

Często spotykamy się ze stwierdzeniami, że kawa rozpuszczalna jest zdrowsza od mielonej. Nic bardziej mylnego! Kawa rozpuszczalna jest produktem przetworzonym, często wzbogacanym o różnego rodzaju dodatki, takie jak barwniki czy konserwanty. Niekoniecznie są one szkodliwe, ale pamiętajmy, że kupując kawę rozpuszczalną nie jesteśmy w stanie określić co tak naprawdę zawiera.

MIT NR 3

Do tej pory, wśród wielbicieli kawy, lekarzy, pasjonatów zdrowego typu życia panowało powszechne przekonanie, iż kobiety w ciąży nie powinny pić kawy. Okazało się jednak, że dzienna dawka 200 mg (a nawet, wg niektórych, 300mg) kofeiny nie stanowi zagrożenia dla rozwoju dziecka. To oznaczałoby, że dziennie dopuszcza się wypicie około dwóch filiżanek niezbyt mocnego naparu. Najlepiej zrezygnować z zaparzanej po turecku lub instant.

Którą plotkę należałoby jeszcze obalić? Daj znać w komentarzu. 🙂

Instagram

[instagram-feed]