1a

Jeśli nie masz z kim chodzić na spacer, to wystarczy, że zawitasz do SO!COFFEE, zamówisz swoją kawę i razem udacie się na romantyczne randez vous do warszawskiego Parku Moczydło.

Ciężko uwierzyć, że jeszcze na przełomie lat 60 i 70 XX wieku, na terenie Parku Moczydło znajdowały się nieużytki po gliniankach. Jednak dowodem na ich istnienie są liczne stawy i jeziorka znajdujące się na terenie parku.

2a

3a

4a

Oprócz malowniczych stawów, w których rezydenturę pełnią kaczki regularnie podtuczane przez karmiące je dzieci, w parku znajduje się również górka, która powstała po wojnie z gruzów Warszawy. Pod warstwą ziemi spoczywają tu resztki ruin domów. Przez wiele lat wokół rozciągało się dzikie wysypisko śmieci. Dopiero w początku lat 70. górkę oraz otaczający ją teren zaczęto porządkować.

Zanim jednak będziesz mógł rozkoszować się panoramą Warszawy, będziesz musiał pokonać kilkaset schodków. Ale uwierz mi, opłaca się, bo widok na miasto jest naprawdę niezły. 🙂

8a

6a

Po kilku głębszych łykach Creamy Chocolate Latte i postojach na złapanie oddechu (nie należę niestety do osób o nienagannej kondycji fizycznej 😉 szczyt, zostaje osiągnięty!

7a

9a

10a

Uwierzcie lubi nie – dla takiego widoku warto się poświęcić. Szczególnie, że na szczycie górki znajduje się kilka świetnie ustawionych na panoramę miasta ławeczek, na których spokojnie możesz napić się swojej ulubionej kawy.

Więc rusz się i idź podziwiać stolicę z góry! 🙂

 

 

Instagram

[instagram-feed]